Ansambla Corona

Ansambla Corona
Birth name
Ansambl Corona
Born
19 June 1992
Birthplace
Sarajevo
Genres
Sevdah
Years active
24

Ovaj Ansambl objavio je svoj prvi CD jednosstavno nazvan “CORONA”

Ansambl Corona postoji od 1992. godine kada ga je osnovao pokojni Slobodan Dodo Kovačević. Od tada je kroz ansambl prošao veliki broj djevojaka, a danas Coronu čine Tijana Vignjević, Anida Isanović, Adelita Kadić, Dunja Kazić, Ajla Smajlović, Vanesa Poturović, Esma Sulejmanagić i Darja Softić-Kadenić.

Ansambl Corona:

Tijana Vignjević, Anida Isanović, Adelita Kadić, Dunja Kazić, Ajla Smajlović, Vanesa Poturović, Esma Sulejmanagić i Darja Softić-Kadenić.